Siedem akcesoriów do biegania, które poprawią Twoją wydajnośćJeśli chodzi o bieganie, istnieje pozornie nieskończona ilość sposobów, aby poprawić swoje wyniki - od różnych typów butów po zaawansowane technologicznie gadżety. Istnieje również wiele akcesoriów, które prawdopodobnie nie będą potrzebne, aby poczuć się jak profesjonalista podczas biegu. Jednak te akcesoria mogą faktycznie zrobić dużą różnicę w zakresie wydajności. Te siedem akcesoriów pomoże przenieść Twoją grę biegową na wyższy poziom:

Zegarek GPS

Pierwszy na naszej liście jest zegarek GPS. Jeśli biegasz w zawodach, będziesz chciał mierzyć swoją wydajność za pomocą takich wskaźników jak średnie tempo, dystans i tętno, aby zobaczyć, czy się poprawiasz. Jeśli biegasz tylko dla kondycji, te metryki mogą być nadal pomocne, zwłaszcza jeśli próbujesz złamać określony czas. Zegarek GPS dostarczy Ci dokładnych danych, więc możesz zobaczyć ilość spalonych kalorii i dokładny dystans. Zegarki GPS do biegania mogą być trochę drogie, ale są warte inwestycji, jeśli poważnie myślisz o bieganiu i poprawieniu swojej wydajności.

Dobra para butów do biegania

Dobra para butów do biegania zrobi dużą różnicę w twojej wydajności. Buty do biegania poprawią ustawienie stóp, zmniejszą uderzenia i pomogą Twoim stopom zachować chłód. W celu znalezienia odpowiedniej pary butów do biegania najlepiej udać się do sklepu i znaleźć sprzedawcę, który pomoże Ci znaleźć odpowiedni rozmiar i dopasowanie. Buty do biegania są wykonane inaczej, więc ważne jest, aby znaleźć odpowiedni dla Twojego stylu biegania. Jeśli jesteś cięższym biegaczem, będziesz chciał buta, który ma dodatkową amortyzację. Jeśli jesteś lżejszym biegaczem, będziesz chciał czegoś z większą stabilnością. Najlepszym sposobem na znalezienie pary butów do biegania, która pasuje do Twoich potrzeb, jest pójście do sklepu i wypróbowanie różnych butów na.

Wodoodporne obuwie i rękawice

Warunki pogodowe mogą się szybko zmienić, a Ty nie chcesz pozwolić, by niesprzyjająca pogoda powstrzymała Cię od biegania. Jeśli w Twoim miejscu zamieszkania często pada, możesz zaopatrzyć się w parę wodoodpornego obuwia, np. buty Gore-Tex, które są specjalnie zaprojektowane do odpychania wody. Inną opcją jest zaopatrzenie się w parę wodoodpornych skarpet. Kiedy zaczynasz biegać, Twoje skarpetki będą mokre, więc dobrze jest mieć zapasową parę skarpetek, które odpychają wodę. Jeśli masz parę wodoodpornych rękawic, możesz zachować ciepłe ręce, nawet gdy pada deszcz. Oprócz tych akcesoriów, możesz również użyć plecaka hydracyjnego, aby pozostać nawodnionym. Niektóre plecaki mają kieszenie, w których możesz umieścić swój telefon, klucze i inne przedmioty. Może to być pomocne w przypadku długich biegów, w których nie chcesz nosić butelki z wodą lub musisz zatrzymać się, aby umieścić swoje przedmioty w kieszeni.

Wałek piankowy

Poręcznym narzędziem dla biegaczy jest wałek piankowy. Możesz go użyć do uwolnienia napięcia mięśni po długich biegach, co pomoże Ci szybciej odzyskać siły. Może to być szczególnie pomocne dla biegaczy, którzy biegają na długich dystansach, ponieważ powtarzanie długich biegów może bardzo obciążyć Twoje mięśnie. Wałek piankowy może pomóc wyeliminować to napięcie, a także zapobiec kontuzjom poprzez poprawę siły i elastyczności. Jeśli nie masz jeszcze wałka piankowego, możesz go dostać w sklepie lub online. Wałki piankowe różnią się ceną, więc możesz znaleźć taki, który pasuje do Twojego budżetu.

Plan odżywiania

Oprócz biegania, ważne jest, aby zwrócić uwagę na swoje odżywianie. Bieganie może być intensywną aktywnością i może wyczerpać Twoje mięśnie, więc ważne jest, aby zapewnić im odpowiednią ilość składników odżywczych. Powinieneś stosować zrównoważoną dietę, obejmującą owoce, warzywa, chude białka i pełne ziarna. Ważne jest również, aby pozostać nawodnionym podczas biegu. Pij wodę lub inne napoje sportowe. Jeśli chcesz poprawić swoje wyniki, dobrym pomysłem może być wizyta u dietetyka, aby uzyskać spersonalizowaną poradę.

Bieżnia lub trenażer

Jeśli trenujesz do konkretnego rodzaju wyścigu, możesz chcieć trenować na tym samym rodzaju sprzętu, który będzie używany podczas zawodów. Na przykład, jeśli trenujesz do maratonu, pomocne może być trenowanie na bieżni podobnej do tej, na której będziesz biegać. Jeśli trenujesz do krótkiego wyścigu, takiego jak 5K, pomocne może być trenowanie na trenażerze wysokościowym, który symuluje powierzchnię przypominającą wzgórze. Warto pamiętać, że powinieneś trenować w warunkach, w jakich będziesz się ścigać. Na przykład, jeśli trenujesz na bieżni, a Twój wyścig odbędzie się na zewnątrz, możesz chcieć trenować na bieżni na zewnątrz, gdy jest ciepło. W ten sposób możesz zasymulować warunki, w jakich będziesz rywalizować.

Na koniec

Jeśli chodzi o bieganie, istnieje pozornie nieskończona liczba sposobów na poprawienie swoich wyników - od różnych typów butów po zaawansowane technologicznie gadżety. Istnieje również wiele akcesoriów, których prawdopodobnie nie będziesz potrzebował, aby poczuć się jak zawodowiec podczas biegania. Ale te akcesoria mogą faktycznie zrobić dużą różnicę w zakresie wydajności. Te siedem akcesoriów pomoże przenieść Twoją grę biegową na wyższy poziom: Zegarek GPS, dobra para butów do biegania, wodoodporne obuwie i rękawice, wałek piankowy, tracker aktywności, plan żywieniowy i bieżnia lub trener wysokości.