Najlepsze akcesoria do biegania: Lista ciekawych produktów, które każdy biegacz powinien posiadaćWyobraź sobie, że jesteś na ostatnim odcinku długiego biegu. Bolą Cię nogi, pot spływa Ci z czoła, a oddech przychodzi w krótkich zrywach. Nie tylko sam koniec biegu jest bolesny - cały proces. Monotonny rytm stóp uderzających o ziemię, jedna po drugiej, bez żadnych zmian w tempie czy dźwięku sprawia, że jesteś gotów rzucić ręcznik. Na szczęście jako biegacz wiesz, że niezbędne jest posiadanie akcesoriów, które uczynią Twój trening przyjemniejszym i bardziej produktywnym. Dzięki tym akcesoriom każdy nudny bieg na bieżni będzie wywoływał u Ciebie chęć powrotu na zewnątrz, każda gorąca i wilgotna trasa na świeżym powietrzu będzie testem skupienia, a forsowanie siebie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej nie będzie wydawało się takim obowiązkiem.

Zegarek GPS

Zegarek GPS powie Ci zarówno dystans, który przebiegłeś, jak i prędkość, z jaką przebiegłeś ten dystans. Jest to naprawdę przydatne dla tych, którzy nie korzystają z bieżni lub nie są w parku z wyznaczoną ścieżką do biegania. Kiedy biegasz na zewnątrz, nie zawsze wiesz, jaki dystans przebiegłeś lub z jaką prędkością. Kiedy posiadasz zegarek do biegania z GPS, nie musisz się o to martwić. Zegarek ma wbudowany chip GPS, który wskaże Ci odległość, którą przebiegłeś, Twoją prędkość i czas, w którym biegłeś. Zegarek do biegania z GPS jest pomocny, jeśli trenujesz do wyścigu. Wiedza na temat przebytego dystansu jest kluczowa, ponieważ zapewnia, że trenujesz na odpowiednim poziomie. Dodatkowo pomaga Ci biegać w odpowiednim tempie, abyś nie trenował za mało lub za dużo.

Pas do biegania

To doskonałe akcesorium dla osób, które mogą obawiać się o bezpieczeństwo swoich rzeczy. Pasy do biegania są przeznaczone do noszenia wokół talii i służą do trzymania kilku małych przedmiotów, takich jak klucze, ID, karty kredytowe i trochę gotówki. Przedmioty te są ważne dla biegaczy, którzy muszą nosić ze sobą wiele rzeczy podczas biegów treningowych. Pasy do biegania mogą być noszone zarówno wokół talii, jak i w poprzek klatki piersiowej. Niektóre pasy, zwłaszcza te przeznaczone dla kobiet, posiadają również etui na butelkę z wodą. Posiadanie miejsca do trzymania telefonu w pobliżu treningu jest również ważne. Chociaż nigdy nie powinieneś być tak rozproszony podczas ćwiczeń, że nie zwracasz uwagi na otoczenie, posiadanie telefonu w pobliżu jest niezbędne, jeśli chcesz śledzić czas, dystans i tempo swojego biegu. Jest to jeszcze ważniejsze, jeśli trenujesz do wyścigu.

Wodoodporne słuchawki

Słuchawki są częścią rutyny treningowej już od dawna. Ale co się dzieje, gdy na zewnątrz pada deszcz, a Ty masz na sobie zwykłe słuchawki? Musisz z nimi uważać, aby nie zostały uszkodzone przez wodę. Ponadto, jeśli biegasz, istnieje duże prawdopodobieństwo, że pot uszkodzi Twoje słuchawki. Dla tych, którzy chcą cieszyć się ulubioną muzyką podczas biegania lub treningu, najlepszym wyborem są słuchawki wodoodporne. Są one wykonane z tkaniny lub silikonu, które można łatwo wytrzeć po użyciu. Twoja playlista treningowa powinna być dłuższa niż czas potrzebny na ukończenie biegu. Jeśli tak jest, możesz rozważyć wodoodporne słuchawki, abyś nie musiał zakładać ich ponownie po każdym biegu. Podczas gdy wodoodporne słuchawki są doskonałe dla biegaczy, jedną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że należy uważać na to, jak długo je nosisz. Jeśli biegasz przez godzinę lub więcej na raz, powinieneś zrobić przerwę po 30 minutach, lub tak, aby dać swoim uszom czas na odpoczynek

Sport tracker

Dla osób, które bardzo poważnie podchodzą do swoich treningów i chcą śledzić każdy ich aspekt, sport tracker może być jednym z najlepszych akcesoriów do biegania. Dzięki sportowemu trackerowi możesz śledzić swoje tętno, dystans, tempo i inne istotne czynniki, które mogą pomóc Ci poprawić swoje wyniki. Istnieje wiele rodzajów trackerów tam, a różne modele będą miały różne funkcje. Przed zakupem jednego, upewnij się, że czytasz o różnych typach tak, że skończysz z najlepszym urządzeniem śledzącym dla swoich potrzeb. Jeśli chciałbyś śledzić swoje postępy, mogą być przydatne dla ludzi, którzy lubią śledzić swoje postępy i chcą śledzić swoje postępy. Mogą pomóc Ci śledzić dystans, tętno i inne istotne czynniki, które mogą pomóc Ci poprawić swoje wyniki.

Okulary przeciwsłoneczne

Bieganie w lecie może być brutalne, jeśli nie masz odpowiednich akcesoriów. Słońce może stać się naprawdę intensywne, zwłaszcza w najgorętszych okresach roku. Musisz chronić swoje oczy i skórę przed szkodliwymi promieniami UV. Możesz używać kremu z filtrem, ale to nie wystarczy, aby chronić oczy. Para okularów przeciwsłonecznych może być świetnym dodatkiem do Twojego sprzętu do biegania. Nie muszą być one drogie, aby chronić Twoje oczy przed słońcem. Możesz znaleźć parę już za 10 dolarów. Okulary przeciwsłoneczne są również pomocne w utrzymaniu oczu od naprężenia, gdy jest dużo światła słonecznego wokół. Mogą one również sprawić, że doświadczenie biegania dużo bardziej przyjemne przez blokowanie światła słonecznego. Jeśli planujesz biegać na zewnątrz podczas najgorętszej części dnia, pamiętaj o założeniu okularów przeciwsłonecznych. Pomogą one chronić Twoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV, a także zmniejszą zmęczenie oczu. Mogą również sprawić, że bieganie będzie przyjemniejsze, ponieważ będą blokować światło słoneczne.

Wałek piankowy

Biegacze często mają obolałe mięśnie, zwłaszcza po forsownym treningu. Najlepszym sposobem na pozbycie się tego bólu jest użycie wałka piankowego. Można go używać także na nogach, plecach i biodrach. Działa on w taki sam sposób jak terapia masażem. Wałek piankowy jest cylindrycznym narzędziem wykonanym z twardej pianki i jest używany w samouwalnianiu mięśni (SMR) i samomasażu. Pomaga rozluźnić napięcie mięśniowe i węzły. Zwiększa również przepływ krwi, co może pomóc w zmęczeniu po długim biegu. Ćwiczenia na rolkach są zalecane tylko dla osób zdrowych i sprawnych. Jeśli masz jakąkolwiek kontuzję, powinieneś unikać jego używania. Najlepszym czasem na użycie wałka piankowego jest po sesji treningowej. Upewnij się, że jesteś nawodniony przed rozpoczęciem korzystania z niego. Możesz również użyć go przed biegiem, ale upewnij się, że nie robisz tego tuż przed wyścigiem. Jest to przydatne narzędzie dla biegaczy i sportowców. Pomaga zmniejszyć ból i napięcie w mięśniach poprzez rozbicie zrostów w tkance miękkiej.

Wirtualny trener i aplikacje muzyczne

Kiedy ćwiczysz, zwłaszcza gdy trenujesz, może być łatwo się znudzić. Posiadanie przy sobie odpowiednich akcesoriów może zrobić ogromną różnicę w Twojej wydajności i pomóc Ci uzyskać jak najwięcej z treningu. Dzięki wirtualnemu trenerowi możesz mieć kogoś, kto udziela Ci rad i wskazówek podczas treningu. Najlepsze jest to, że podczas treningu możesz również słuchać muzyki. Muzyka może pomóc Ci przejść przez nawet najtrudniejsze treningi. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest stworzenie playlist z różnymi rodzajami muzyki, które odpowiadają Twojemu gustowi. W ten sposób możesz przełączać się między piosenkami i gatunkami w zależności od nastroju i tego, jak się czujesz podczas treningu.