Memoriał Wojtka Kozuba - bieg na Babią Górę
AKTUALNOSCI
   
 

  Memoriał Wojtka Kozuba - bieg na Babią Górę - AKTUALNOŚCI


Opublikowano 2019.09.15
WYNIKI VIII EDYCJI MEMORIAŁU WOJTKA KOZUBA
8 edycja Memoriału Wojtka za nami, jeszcze raz dziękujemy za to, że po raz kolejny mogliśmy się spotkać. A teraz to na co wszyscy czekają, czyli wyniki OPEN KOBIETY oraz OPEN MĘŻCZYŹNI.

Oficjalnie też możemy potwierdzić, że czas tegorocznego zwycięzcy Tomka Skupnia jest nowym rekordem trasy i wynosi 1:07:36. Trasa w porównaniu do 2 edycji Memoriału uległa niewielkiej korekcie (ostatnich kilkanaście metrów szlaku zostało przebudownaych), naszym zdaniem czasy z obu tras są porównywalne, a więc Tomek, GRATULACJE!

Opublikowano 2019.06.20
ZAPISY - MEMORIAŁ WOJTKA KOZUBA VIII EDYCJA - 14 września 2019
8edycja W tym roku Memoriał Wojtka Kozuba nieco wczęsniej, więc i zapisy uruchamiamy nieco wcześniej. ZAPRASZAMY!

Opublikowano 2018.10.08
WYNIKI VII EDYCJI MEMORIAŁU WOJTKA KOZUBA
7 edycja Memoriału Wojtka za nami, jeszcze raz dziękujemy za to, że po raz kolejny mogliśmy się spotkać. A teraz to na co wszyscy czekają, czyli wyniki OPEN KOBIETY oraz OPEN MĘŻCZYŹNI.


Opublikowano 2018.07.11
ZAPISY - MEMORIAŁ WOJTKA KOZUBA VII EDYCJA - 6 października 2018
Z niewielkim poślizgiem w porównaniu do lat poprzednich, za co przepraszamy, ale w dnu dzisiejszym uruchamiamy zapisy na Memoriał Wojtka Kozuba.
ZAPRASZAMY!


Opublikowano 2017.10.07
WYNIKI VI EDYCJI MEMORIAŁU WOJTKA KOZUBA
I udało się :-) 6 edycja Memoriału Wojtka za nami. Gratulujemy Wszystkim, bo mimo bardzo trudnych warunków, Wszyscy, którzy stanęli na starcie ukończyli zawody w wyznaczonym limicie. Dziękujemy także za zachowanie ostrożności, szczególnie na zbiegu, bo dzięki temu obyło się bez poważniejszych kontuzji. A teraz to na co wszyscy czekają, czyli wyniki OPEN KOBIETY oraz OPEN MĘŻCZYŹNI.


Opublikowano 2017.10.03
WYPOSAŻENIE OBOWIĄZKOWE
W sobotę spodziewamy się opadów śniegu oraz ujemnych temperatur na szczycie Babiej Góry, w związku z tym w trosce o Wasze bezpieczeństwo jako wyposażenie obowiązkowe wprowadzamy następujące elementy • Długie spodnie (getry biegowe) lub kombinacja getry 3/4 wraz z długimi skarpetami - ważne, aby cała noga była przykryta • Koszulka\bluza z długim rękawem • Czapka lub chusta typu buff (będzie w pakiecie startowym) • Folia termiczna NRC • Telefon komórkowy naładowany z zapisanym numerem alarmowym GOPR 985 • Kurtka (wiatrówka) - opcjonalnie •


Opublikowano 2017.09.29
PARKING na KROWIARKACH
Wczoraj niespodziewanie poinformowano nas o tym, że na Krowiarkach w dzień Memoriału ok. 14:00 odbędzie się wydarzenie religijne „Różaniec do granic”. parking Spodziewamy się utrudnień w tym miejscu, dlatego bardzo Was prosimy o jeszcze większą mobilizację, organizację i wyrozumiałość dla nas. Aby > wszystko poszło jak najbardziej sprawnie, specjalnie dla Was została zarezerwowana połowa parkingu 200m poniżej Krowiarek (tak jak w zeszłym roku). ZA PIERWSZE 50 SAMOCHODÓW, KTÓRE TAM ZAPARKUJĄ PŁACIMY MY :-) W związku z tym zapraszamy Was do biura zawodów jak najwcześniej. Zostaniecie przez nas poinstruowani jak dostać się na parking i będziecie mogli odebrać specjalne bilety. Bardzo dziękujemy Wam za zeszłoroczne sprawne przemieszczanie się na start i tak jak w zeszłym roku warunkiem wjazdu na „naszą część” parkingu jest wspólne skumulowanie się zawodników w samochodach (przynajmniej 3 biegaczy). Pozostałe pojazdy będzie można zostawić obok biura zawodów.


Opublikowano 2017.07.04
ZAPISY - MEMORIAŁ WOJTKA KOZUBA VI EDYCJA - 7 października 2017
Tradycyjnie już z początkiem lipca uruchamiamy zapisy na Memoriał Wojtka Kozuba. ZAPRASZAMY!
6edycja

Opublikowano 2016.10.02
WYNIKI V EDYCJI MEMORIAŁU WOJTKA KOZUBA
Wiemy, że już od wczoraj nie możecie się doczekać tej publikacji, dlatego nie przeciągając już dłużej, zapraszamy do zapoznania się z wynikami w kategoriach: OPEN KOBIETY oraz OPEN MĘŻCZYŹNI.
Chcieliśmy też jeszcze raz serdecznie podziękować Wszystkim, którzy wzięli udział w Memoriale Wojtka Kozuba, za sportową rywalizację i wysiłek włożony w pokonanie trasy i własnych słabości. Gratulacje! Mamy nadzieję, że zawody Wszystkim się podobały i w komplecie spotkamy się za rok.


Opublikowano 2016.09.30
BIURO ZAWODÓw - BRAK ZAPISÓW
W związku z osiągnięciem limitu 200 uczestników lista startowa została zamknięta. Prosimy nie dokonywać wpłat. Informujemy również, że nie będziemy prowadzić zapisów w biurze zawodów.


Opublikowano 2016.09.27
DOJAZD DO ZAWOI - UTRUDNIENIA NA DROGACH
Prosimy wyjedźcie godzinę wcześniej niż planujecie, lista utrudnień na drogach jest długa i na pewno wpłynie na czas przejazdu do Zawoi.
Roboty drogowe dojazd z Krakowa
dk52 Izdebnik - Głogoczów 67,8 km na odc. 4,0 km ruch wahadłowy
dw956 Sułkowice - Palcza odc. 070 km 2+850 - odc. 080 km 2+355 ruch wahadłowy

dojazd z Wadowic
dk28 Wadowice - Świnna Poręba 17,5 km na odc. 3,8 km ograniczenia prędkości

dojazd z Zakopanego i Nowego Targu
dk47 Rabka Zdrój 0,0 km na odc. 0,9 km ruch wahadłowy
dk47 Klikuszowa 11,4 km na odc. 2,4 km ruch wahadłowy
dk47 Biały Dunajec 31,8 km ruch wahadłowy


Opublikowano 2016.09.25
LISTA STARTOWA I ZAPISY
Wszystkich zainteresowanych startem w 5 edycji Memoriału informujemy, że zostało jeszcze kilkanaście wolnych miejsc. Limit uczestników wynosi 200 osób i jeżeli nie zostanie osiągnięty to wówczas będzie możliwość zapisów w dniu zawodów. Zapisy w dniu zawodów ze względów technicznych będą możliwe tylko w godzinch od 9:00 do 11:00. Po godzinie 11:00 definitywnie nie będzie możliwości zapisów w dniu zawodów.Opublikowano 2016.09.06
PROJEKT KOSZULKI TECHNICZNEJ
Wiele osób pyta nas o to jak będą wyglądały koszulki w tym roku. Dotarł do nas ich projekt, więc możemy się nim z Wami podzielić. Koszulki tak jak w latach ubiegłych przygotowuje ATTIQ, więc o jakość ich wykonania możecie być spokojni.
Przypominamy rónież, że zamówienia na koszulki można składać do 15 września.
Koszulka techniczna

Opublikowano 2016.09.02
WERYFIKACJA LISTY STARTOWEJ
Lista startowa została zweryfikowana. W pierwszej kolejności na liście znajdują się osoby, które wpłaciły opłatę startową. Osoby, które nie opłaciły jeszcze startu nie muszą ponownie wypełniać formularza zgłoszeniowego, wystarczy, że wniosą opłatę startową i wówczas ponownie zostaną umieszczone na liście startowej.


Opublikowano 2016.08.30
BIURO ZAWODÓW - ZMIANA NAZWY KARCZMY
Bardzo istotna informacja! Biuro zawodów będzie mieściło się w tym samym miejscu, w tej samej karczmie, co rok temu, ale z powodu "kuchennych rewolucji" ;-) zmieniła ona nazwę! W tym roku szukajcie karczmy DZIKA CHATA (dawn. STYRNOL). Do zobaczenia!


Opublikowano 2016.07.01
MEMORIAŁ WOJTKA KOZUBA V EDYCJA - KOSZULKI GRATIS :-)
Dla wszystkich zawodników, którzy ukończyli wszystkie 4 poprzednie edycje Memoriału, przygotowaliśmy niespodziankę. Jeżeli zapiszecie się na V edycję i w terminie do 31 sierpnia 2016r wpłacicie opłatę startową, to w biurze zawodów będzie czekała na Was koszulka V edycji gratis. W formularzu zapisów podajcie tylko rozmiar koszulki.


Opublikowano 2016.07.01
ZAPISY - MEMORIAŁ WOJTKA KOZUBA V EDYCJA - 1 października 2016
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedzami informujemy, że w dniu dzisiejszym uruchomione zostały zapisy do V edycji Memoriału Wojtka Kozuba.


Opublikowano 2016.06.25
ZAPISY - MEMORIAŁ WOJTKA KOZUBA V EDYCJA - 1 października 2016
Uprzejmie informuje, że zapisy do V edycji Memoriału Wojtka Kozuba zostaną uruchomione 1 lipca 2016r. Zapraszamy już za kilka dni.


Opublikowano 2015.10.07
GALERIE IV EDYCJI MEMORIAŁU WOJTKA KOZUBA
Zapraszamy do działu GALERIE.


Opublikowano 2015.10.04
WYNIKI IV EDYCJI MEMORIAŁU WOJTKA KOZUBA
Wiemy, że już od wczoraj nie możecie się doczekać tej publikacji, dlatego nie przeciągając już dłużej, zapraszamy do zapoznania się z wynikami w kategoriach: OPEN KOBIETY oraz OPEN MĘŻCZYŹNI.
Chcieliśmy też jeszcze raz serdecznie podziękować Wszystkim, którzy wzięli udział w Memoriale Wojtka Kozuba, za sportową rywalizację i wysiłek włożony w pokonanie trasy i własnych słabości. Gratulacje! Mamy nadzieję, że zawody Wszystkim się podobały i w komplecie spotkamy się za rok.


Opublikowano 2015.09.16
WOLNE MIEJSCA
Lista startowa powoli się zapełnia. Pozostało jeszcze około 70 wolnych miejsc, dlatego wszystkim, którzy przesłali nam swoje zgłoszenie, a nie wnieśli jeszcze opłaty za start przypominamy, że o udziale w biegu decyduje kolejność wpłat na nasze konto.


Opublikowano 2015.09.16
NAGRODY
Do 4 edycji Memoriału zostały tylko dwa tygodnie, a my mamy już przygotowane dla Was nagrody m.in. w postaci bonów pieniężnych na zakupy w sklepach PolarSport, Regatta oraz dotsport o łącznej wartośći ponad 4000zł. Najważniejsze jednak jest to, że z bonami wrócą do domów nie tylko najlepsi, ale też Ci, którzy zostaną wylosowani z pośód wszystkich uczestników.


Opublikowano 2015.09.14
FIRMA HERE SPONSOREM MEMORIAŁU
Misją firmy HERE jest tworzenie map poprawiających jakość życia. HERE buduje chmurę lokalizacyjną, która łączy szeroką gamę urządzeń i oprogramowania z inteligentną mapą, aby lepiej służyć wszystkim odbiorcom swoich technologii i usług. HERE jest liderem na rynku nawigacji, map i usług lokalizacyjnych. Buduje wysokiej dokładności mapy (HD) a w połączeniu z technologią chmury, chce pomagać Wam nawigować w złożonym świecie, świadcząc spersonalizowane rozwiązania. Niezależnie, gdzie się znajdujecie, jakiego urządzenia i systemu używacie.Opublikowano 2015.09.05
BUFFY OD POLAR SPORTU
W tym roku na wszystkich uczestników Memoriału Wojtka czekają super buffy przygotowane przez firmę Polar Sport. Osoby, którym nie uda się wystartować mają też szanse wygrać buffy w konkursie, którego szczegóły już niebawem :-) Śledźcie facebook'a
Stowarzyszenia Wojtka i Polar Sportu.Opublikowano 2015.06.18
WKRÓTCE RUSZAMY Z ZAPISAMI NA IV EDYCJĘ MEMORIAŁU
Zapraszamy do odwiedzania strony Memoriału Wojtka oraz naszego profilu na Facebooku.


Opublikowano 2015.07.14
Memoriał Wojtka Kozuba - bieg na Babią Górę - 4 EDYCJA pamięci Lucka Chorążego
Lucek - trzy razy na podium dotychczasowych trzech edycji Memoriału Wojtka. Niestety w czwartej edycji Lucek już nie wystartuje, dlatego Wszystkich którzy chcieliby udziałem w zawodach uczcić jego pamięć zapraszamy do zapisów.Opublikowano 2015.06.18
WKRÓTCE RUSZAMY Z ZAPISAMI NA IV EDYCJĘ MEMORIAŁU
Zapraszamy do odwiedzania strony Memoriału Wojtka oraz naszego profilu na Facebooku.


Opublikowano 2014.10.10
NAGRODA FAIR PLAY
Od Memoriału minął już prawie tydzień, ale my nie zapomnieliśmy o tym co miało miejsce w trakcie biegu. Około 1,5 km przed metą jedną z zawodniczek złapał bardzo silny skurcz - uniemożliwiający kontynuację biegu. Na szczęście Bartek Klimas stanął na wysokości zadania i nie zważając na sportową rywalizację oraz biegnący czas zatrzymał się i udzielił koleżance pomocy, dzięki czemu obojgu udało się ukończyć rywalizację. Chcielibyśmy z tego miejsca podziękować Bartkowi za postawę godną naśladowania i postanowiliśmy przyznać mu specjalną nagrodę 'FAIR PLAY'. Bartek jeszcze raz dziękujemy.Opublikowano 2014.10.06
GALERIA Z III EDYCJI MEMORIAŁU
Zapraszamy do galerii zdjęć z III edycji Memoriału Wojtka Kozuba.
Zapraszamy również na stronę niedzielnego wydania
Teleexpress Extra, w którym jest krótki reportaż z Memoriału.


Opublikowano 2014.10.04
WYNIKI III EDYCJI MEMORIAŁU WOJTKA KOZUBA
Serdecznie dziękujemy Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za udział w Memoriale Wojtka Kozuba. Mamy nadzieję, że zawody Wszystkim się podobały i w komplecie spotkamy się za rok.
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami z zawodów w kategoriach:
OPEN KOBIETY oraz OPEN MĘŻCZYŹNI.


Opublikowano 2014.09.29
UWAGA!!! ZMIANA REGULAMINU - NOWA TRASA
Mamy dla Was bardzo ważną informację - szczegóły w REGULAMINIE. W związku z opóźnieniami w remoncie, szlak niebieski biegnący Górnym Płajem, został zamknięty do odwołania, oznacza to dla nas konieczność zmiany przebiegu trasy. Po konsultacjach z BgPN oraz sprawdzeniu trasy w terenie zdecydowaliśmy, że w tym roku pobiegniemy na Małą Babią Górę (Cyl). Nie oznacza to wcale, że trasa będzie krótsza, a przewyższenie do pokonania mniejsze. Podstawowym założeniem było, aby trasa możliwie najwierniej przypominała oryginalny wariant, a więc do rzeczy... Nowa trasa przebiegać będzie następująco: start w Zawoi Markowej do schroniska na Markowych Szczawinach (szlak zielony) dalej do przełęczy Brona (szlak czerwony), od przełęczy Brona przez szczyt Małej Babiej Góry (Cyl) do skrzyżowania szlaków na Żywieckich Rozstajach (szlak niebieski i zielony), powrót od Żywieckich Rozstai przez Halę Czarnego i Fickowe Rozstaje do schroniska na Markowych Szczawinach (szlak czerwony) i finisz od schroniska na Markowych Szczawinach do mety w Zawoi Markowej (szlak zielony). Mamy nadzieję, że taka alternatywa Wam się spodoba.Profil nowej trasy.


Opublikowano 2014.09.26
ZAMKNIĘCIE ZAPISÓW
W związku z osiągnięciem regulaminowej liczby 200 uczestników. Z dniem dzisiejszym zamykamy zapisy na Memoriał Wojtka Kozuba - bieg na Babią Górę - III edycja. Wszystkich, którym nie udało się zapisać zapraszamy do kibicowania. Jednocześnie już dzisiaj zapraszamy w roku 2015.


Opublikowano 2014.09.11
OPIEKA MEDIALNA
Opiekę medialną nad Memoriałem Wojtka Kozuba objęła TVP, a materiał z Zawodów zostanie pokazany w Teleexpressie, więc w czasie biegu proszę się szeroko usmiechać. Nigdy nie wiadomo kto zostanie gwiazdą telewizji ;)Opublikowano 2014.09.11
NAGRODY DLA ZWYCIĘZCÓW
Dzisiaj co nieco o nagrodach dla Zwycięzców. Dzięki naszemu sponsorowi firmie POLARSPORT najlepsi w kategoriach OPEN Kobiety i OPEN Mężczyźni będą mogli biegać w butach marki Dynafit. Modele Feline Superlight oraz Pantera Women's już na Was czekają i nie martwcie się o rozmiar, każdy dostanie taki jaki będzie potrzebował.


Opublikowano 2014.09.10
KOSZULKI OD ATTIQ
Firma ATTIQ - producent odzieży sportowej podobnie jak w roku ubiegłym przygotowuje dla Was świetne koszulki biegowe. Wiemy już jak koszulka będzie wyglądała, nam podobaja się bardzo i mamy nadzieję, że Wam również się spodoba. Przypominamy jednocześnie, że koszulki można zamawiać tylko do 15 września - po prostu musimy mieć czas, żeby je dla Was przygotować, więc jeśli jeszcze ktoś chciałby zamówić koszulkę to prosimy o mail'a na adres kontakt@memorialwojtka.plOpublikowano 2014.09.03
POSIŁEK NIE TYLKO DLA MIĘSOŻERCÓW
Wychodząc na przeciw oczekiwaniom, tych którzy nie jedzą mięsa, postanowiliśmy w tym roku przygotować dla Was wegetariański ciepły posiłek regeneracyjny. Będzie w nim sporo warzyw, a więc niezbędnych witamin i minerałów, nie zabraknie również węglowodanów oraz białka. Mamy nadzieje, że wszyscy będą usatysfakcjonowani takim menu.


Opublikowano 2014.09.03
ZMIANY W REGULAMINIE
Mamy dla Was ważną informację. Dodaliśmy dzisiaj wpis do Regulaminu dotyczący miejsca, gdzie mieściło będzie się w tym roku biuro zawodów. W tym roku gościć nas będzie Regionalna Karczma STYRNOL .


Opublikowano 2014.08.21
TRASA ZAWODÓW
Dzisiaj mamy dla Was, kilka informacji na temat szczegółów trasy Memoriału Wojtka Kozuba - biegu na Babią Górę. Tym, którzy będą biegli po raz pierwszy na pewno przyda się kilka wskazówek. Trasa startuje z przełęczy Lipnickiej (czyli Krowiarek) szlakiem niebieskim i delikatnie wznosząc się dociera do Markowych Szczawin. Tutaj trasa skręca na szlak czerwony i również w tym miejscu zaczyna się prawdziwy podbieg, gdyż na odcinku około 2,8km pokonujemy blisko 500m przewyższenia. Po osiągnięciu najwyższego wieżchołka Królowej Beskidów, czyli Diablaka wznoszącego się na wysokość 1725m n.p.m. rozpoczyna się fragment trudnego, lecz bardzo ciekawego i widokowego odcinka zbiegu. Podążając cały czas szlakiem czerwonym zdobywamy kolejne spiętrzenia grani Babiej Góry, czyli kolejno Gówniak 1617m npm oraz Kępę 1521m npm i Sokolicę 1367m npm. Na tym odcinku należy zachować szczególną ostrożność, szczególnie na fragmencie trasy biegnącym wąską ścieżką w piętrze kosodrzewiny. Trasa zawodów kończy się na przełęczy Lipnickiej zamykając tym samym pętlę.
Poniżej prezentujemy profil trasy.
Opublikowano 2014.08.07
LISTA STARTOWA
Lista startowa powoli zbliża się do limitu, czyli 200 uczestników, dlatego pragniemy przypomnieć wszystkim, którzy zapisali się, a nie opłacili jeszcze opłaty startowej, że o udziale w zawodach decyduje kolejność wpłat, a nie kolejność zapisów. Uspokajamy zatem tych, którzy chcą się zapisać, że póki nie mamy 200 opłaconych uczestników, cały czas można się zapisać.


Opublikowano 2014.07.23
NAGRODY OD 4RUN.PL NIE TYLKO DLA NAJLEPSZYCH
4run przygotowało w tym roku dla trzech najszybszych kobiet i trzech najszybszych mężczyzn bony pieniężne na zakupy. 300, 200 i 100 złotych otrzymają kolejno pierwsi, drudzy i trzeci zawodnicy w kategoriach Open. W nagrodzie nie ma żadnego haczyka w postaci kwoty, którą wcześniej trzeba wydać.

Ponad to, wszyscy uczestnicy biegu, mogą otrzymać "zwrot startowego", czyli rabat w wysokości wniesionej opłaty startowej, przy zakupie dowolnej marki butów do biegania, oraz na cały asortyment marki Scott. Po "zwrot startowego" można się zgłaszać już od dzisiaj, szczegóły w sklepie 4 Run Kraków, al. Daszyńskiego 12.

Opublikowano 2014.07.05
ROZPOCZYNAMY ZAPISY
Witajcie. Udało się :) Zapisy ruszyły zgodnie z planem. Wszystkich, którzy z niecierpliwością oczekiwali tego momentu przepraszamy i obiecujemy, że wzamian za cierpliwość mamy coś dla Was. Jeden z naszych tegorocznych sponsorów firma 4run przygotowała dla wszsytkich specjalne upominki. Szczegóły wkróce.


Opublikowano 2014.06.29
NOWY REGULAMIN
Zaktualizowaliśmy dla Was Regulamin zawodów. Znajdziecie w nim wszystkie najważniejsze informacje. Najistotniejsze to to, że zapisy ruszą już w najbliższą sobotę, czyli 5 lipca 2014r.
Zachęcamy również do śledzenia aktualności na naszej stronie, już w krótce pojawią się na niej informacje o aktualnych Sponsorach i Partnerach, a wraz z nimi szykujemy dla Was kilka niespodzianek.


Opublikowano 2014.06.05
UWAGA!
REZERWUJCIE 4 PAŹDZIERNIKA 2014 na kolejny MEMORIAŁ WOJTKA!
Serdecznie zapraszamy wszystkich - zarówno tych, którzy biegają z nami od początku, na szczyt Babiej Góry, ale też tych, którzy chcą wystartować po raz pierwszy. Śledźcie naszą stronę internetową oraz naszą stronę na facebooku.
Zapisy ruszą niebawem.


Opublikowano 2013.10.04
GALERIA Z II EDYCJI MEMORIAŁU
Zapraszamy do galerii zdjęć z II edycji Memoriału Wojtka Kozuba.


Opublikowano 2013.10.06
WYNIKI II EDYCJI MEMORIAŁU WOJTKA KOZUBA
Serdecznie dziękujemy Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za udział w Memoriale Wojtka Kozuba. Mamy nadzieję, że zawody Wszystkim się podobały i w komplecie spotkamy się za rok.
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami z zawodów w kategoriach:
OPEN KOBIETY
oraz OPEN MĘŻCZYŹNI.


Opublikowano 2013.10.04
CO POWIECIE NA TAKĄ PROGNOZĘ?
Prognozy pogody pokazują, że w sobotę będzie piękna słoneczna pogoda. Mocno wierzymy, że tak będzie i liczymy, że wszyscy zapisani zawodnicy w komplecie stawią się na starcie.
Opublikowano 2013.09.28
PAMIĄTKOWE MEDALE DLA ZAWODNIKÓW
Przygotowaliśmy dla Was pamiątkowe medale - mamy nadzieję, że się spodobają.
Opublikowano 2013.09.11
UWAGA - ZMIANA GODZINY STARTU - 13:00
Na prośbę Dyrekcji Babiogórskiego Parku Narodowego następuje zmiana godziny startu biegu. Start nastąpi o godz. 13:00. Jednocześnie pragniemy poinformować, że następuje przesunięcie czasu rejestracji zawodników na godz. 9:00-12:00 oraz termin zamknięcia trasy na godz. 16:00 (3-godzinny limit czasu nie ulega zmianie).


Opublikowano 2013.09.11
NAGRODA GŁÓWNA
Główna nagroda dla zwyciezcy 2. Memoriału Wojtka Kozuba, ufundowana przez Polar Sport, to zegarek Suunto Core Lava Red.


Opublikowano 2013.09.11
MAMY NOWYCH SPONSORÓW I PATRONÓW MEDIALNYCH
Do grona naszych sponsorów i patronów medialnych dołaczyły nowe firmy i instytucje. Szczegóły w zakładce PATRONAT/SPONSORING.


Opublikowano 2013.09.04
LIDERZY LIGI BIEGÓW GÓRSKICH WYSTARTUJĄ W MEMORIALE WOJTKA
Aktualni liderzy Ligi Biegów Górskich Dominika Ulfik-Wiśniewska oraz Robert Faron wystartują w II edycji Memoriału Wojtka Kozuba - Bieg na Babią Górę. Chcesz się zmierzyć z najlepszymi? Wystartuj w Memoriale Wojtka Kozuba.


Opublikowano 2013.09.04
LISTA STARTOWA
Lista startowa została zweryfikowana i obecnie znajdują się na niej tylko zawodniczki i zawodnicy z opłaconym wpisowym. Odpowiadając na liczne pytania o możliwość startu, informujemy, że lista startowa liczy obecnie 128 uczestników i cały czas jest otwarta. Przypominamy jednocześnie, że od dnia 1 września wysokość wpisowego wynosi 50zł.


Opublikowano 2013.08.29
GMINA ZAWOJA OFICJALNYM PARTNEREM MEMORIAŁU
Chcielibyśmy podziękować Panu Tadeuszowi Chowaniakowi Wójtowi Gminy Zawoja za udzielenie Patronatu Memoriałowi Wojtka Kozuba. Wszystko wskazuje na to, że dzięki tej współpracy zwycięzcy otrzymają oryginalne puchary, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale. Już wkrótce powinien pojawić się ich projekt :)


Opublikowano 2013.08.27
ZWIĘKSZAMY LIMIT UCZESTNIKÓW DO 200
Wczorajsze spotkanie z Dyrektorem Babiogórskiego Parku Narodowego zakończyło się uzyskaniem pozwolenia na udział w Memoriale Wojtka Kozuba 200 uczestników. W związku z tym zachęcamy do zapisów i przypominamy, że obniżona opłata startowa 40zł obowiązuje tylko do końca sierpnia, po tym terminie opłata wynosić będzie 50zł.


Opublikowano 2013.08.24
POLAR SPORT SPONSOREM GŁÓWNEJ NAGRODY
Z przyjemnością, podobnie jak w poprzednim roku, ponownie witamy w gronie sponsorów krakowską firmę Polar Sport - tym razem jako Sponsora nagrody głównej - niespodzianki.


Opublikowano 2013.08.23
CENTRUM WSPINACZKOWE RENI SPORT JEDNYM ZE SPONSORÓW MEMORIAŁU
Miło nam poinformować, że CW RENI-Sport zostało jednym ze Sponsorów Memoriału Wojtka Kozuba. Możemy zdradzić, że dzięki ich wsparciu nagrodami będą m. in. kurtki softshell, plecaki, wejściówki do centrum wspinaczkowego. Otrzymaliśmy również kilkadziesiąt koszulek, które mamy zamiar rozlosować wśród wszystkich startujących.


Opublikowano 2013.07.08
ZGŁOSZENIA NA II EDYCJĘ MEMORIAŁU WOJTKA - 2013
Przypominamy, że opłata startowa Memoriału wpłacana do końca sierpnia wynosi 40 zł, a od 1 września 50zł. Z uwagi na to, że na liście jest już ponad 120 osób, w momencie przekroczenia limitu (150 osób) o pierwszeństwie będzie decydować kolejność wpłat.


Opublikowano 2013.08.11
AGNIESZKA KORPAL GOŚCIEM MEMORIAŁU WOJTKA 2013
Jest nam bardzo miło, ponieważ w tym roku podczas Memoriału Wojtka Kozuba będziemy gościć Agnieszkę Korpal - kobietę, która jako pierwszy Polak przejechała na rowerze Koronę Gór Polskich, rekordzistkę kobiecego wyniku trasy Biegu Rzeźnika 2012 i wreszcie narzeczoną Tomka Kowalskiego, który zginął tragicznie podczas zimowej wyprawy na Broad Peak. Jeśli chcecie wiedzieć, o czym opowie po rozdaniu nagród tegorocznego Memoriału, po prostu przyjdźcie. Zapraszamy nie tylko zawodników, ale też wszystkich, którzy mają ochotę posłuchać.


Opublikowano 2013.07.08
ROZPOCZĘCIE ZGŁOSZEŃ NA II EDYCJĘ MEMORIAŁU WOJTKA - 2013
Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń na II edycję Memoriałum która odbędzie się 5 października 2013r. Zapraszamy do zakładki ZGŁOSZENIA.


Opublikowano 2012.12.04
SREBRNA KOZICA
Z radością informujemy, że Memoriał Wojtka Kozuba - Bieg na Babią Górę 2012 zajął II miejsce w głosowaniu na najlepszy bieg górski 2012 roku w stylu anglosaskim zdobywając tym samym Srebrną Kozicę Srebrną Kozicę :) Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za udział w zawodach i głosowaniu i obiecujemy, że za rok poprawimy to co Waszym zdaniem nie było najlepiej przygotowane, a tym samym powalczymy o Złotą Kozicę


Opublikowano 2012.10.07
WYNIKI
Serdecznie dziękujemy Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za udział w Memoriale Wojtka Kozuba. Mamy nadzieję, że zawody Wszystkim się podobały i w komplecie spotkamy się za rok.
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami z zawodów OPEN oraz w KATEGORIACH WIEKOWYCH.Opublikowano 2012.10.07
KOSZULKI
W związku z dużym zainteresowaniem pamiątkowymi koszulkami z Memoriału Wojtka Kozuba postanowiliśmy przygotować dodatkowe egzemplarze.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o przesłanie informacji o wersji (damska/męska), rozmiarze oraz adresie do wysyłki na adres kontakt@memorialwojtka.pl oraz wpłatę 38zł (uwzględnia koszty przesyłki) na numer konta organizatora do dnia 19.10.2012r. Ilośc zamawianych koszulek jest dowolna.


Opublikowano 2012.10.05
PROGRAM ZAWODÓW ORAZ WAŻNE INFORMACJE
Zapraszamy wszystkich uczestników zawodów do zapoznania się ze szczegółowym programem zawodów oraz z innymi istotnymi informacjami dotyczącymi startu.Opublikowano 2012.10.03
ZAPISY
Uprzejmie informujemy, że w związku ze zwiększeniem limitu uczestników, będzie istniała możliwość zapisów w biurze zawodów.
Zgłoszenie można wysłać również na adres zgloszenia@memorialwojtka.pl
Wszystkich, którzy opłatę startową wykonają przelewem prosimy o zabranie potwierdzenia przelewu na start zawodów.Opublikowano 2012.10.04
ZAPISY
Z ostatniej chwili. Z uczestnictwa w zawodach wycofało się kilku zawodników, dlatego zainteresowanych prosimy o kierowanie zgłoszeń na adres zgloszenia@memorialwojtka.pl Decyduje kolejność zgłoszeń.


Opublikowano 2012.10.01
KATEGORIE WIEKOWE
Chcielibyśmy poinformować, że na potrzeby zawodów zmodyfikowane zostały kategorie wiekowe, tak aby zwiększyć konkurencję i uatrakcyjnić rywalizację. I tak wśród kobiet kategorie K18-29, K30-39, K40+ oraz analogicznie wśród mężczyzn M18-29, M30-39, M40+. Oczywiśćie oficjalne kategorie do Ligi Biegów Gorskich pozostają bez zmian.


Opublikowano 2012.10.01
BIURO ZAWODÓW
Dla przypomnienie informujemy, że biuro zawodów będzie znajdowało się na Przełęczy Krowiarki (miejsce startu i mety). Zmianie ulegną natomiast godziny otwarcia biura. Pakiety starotwe będzie można odbierać w godzinach 8:00 - 11:30


Opublikowano 2012.09.27
SPONSORZY I PARTNERZY
Możemy już chyba przekazać dobre informacje. Nagrody dla zwycięzców oraz upominki do rozlosowania wśród wszystkich zawodników mamy dzięki takim firmom jak eNAVIGATOR, MOKO, POLARSPORT oraz STOOR.


Opublikowano 2012.09.27
ZAPISY
Zgodnie z wcześniejszymi informacjami zapisy na bieg przyjmujemy jeszcze przez dwa dni. ZAPRASZAMY!


Opublikowano 2012.09.25
WARUNKI POGODOWE
Termin zawodów coraz bliżej dlatego pragniemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom zwrócić szczególną uwagę na warunki pogodowe panujące na Babiej Górze. Prosimy o zabranie ciepłych, chroniących przed wiatrem i wychłodzeniem ubrań. Aktualną prognozę pogody na szczycie Diablaka można sprawdzić tutaj


Opublikowano 2012.09.25
ZAMKNIĘCIE ZAPISÓW
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zgłosili swój udział w zawodach. Jest Was już łącznie 108. Jednocześnie pragniemy poinformować, że zapisy będą prowadzono do końca września, dlatego wszystkim, którzy zgłosili swój udział i chcieliby wystartować, a nie opłacili jeszcze opłaty startowej, przypominamy o dokonaniu takiej opłaty przed końcem września.


Opublikowano 2012.09.15
UWAGA
Z naajnowszych informacji wynika, że mamy już 97 zawodniczek i zawodników :) Dziękujemy. Mamy też dobrą informację dla wszystkich tych, którzy chcieliby wystartować, otóż mamy kilkanaście dodatkowych miejsc :) Niestety nie ma już możliwości zamawiania pamiątkowych koszulek z zawodów.


Opublikowano 2012.09.10
UWAGA
Lista startowa została zweryfikowana. Obecnie znajduje się na niej 87 zawodniczek i zawodników z opłaconym startowym. Czekamy na pozostałych zawodników, jednocześnie przypominając, że tylko do końca tego tygodnia można jeszcze zamawiać koszulki.


Opublikowano 2012.09.05
UWAGA
Uprzejmie informujemy, że pozostało ostatnich 25 nieopłaconych miejsc. Jednocześnie przypominamy wszystkim zgłoszonym, że o udziale w zawodach decyduje kolejność wpłat.


Opublikowano 2012.09.01
UWAGA
Wszystkim zawodnikom zamawiającym koszulki uprzyjmie przypominamy o dokonaniu wpłaty do dnia 15 września 2012 :)


Opublikowano 2012.08.23
UWAGA
Lista startowa osiągnęła magiczną liczbę 100 zawodników, ponieważ nie wszystkie zgłoszenia zostały opłacone, dlatego nadal przyjmujemy zapisy.


Opublikowano 2012.07.01
REGULAMIN

IDEA
Celem imprezy jest uczczenie pamięci Wojtka Kozuba.
Głównym elementem imprezy jest bieg na Babią Górę oraz pokaz slajdów.

TERMIN i MIEJSCE
6.10.2012 (sobota)
Start, meta, depozyt: Przełęcz Krowiarki.
Biuro zawodów: przełęcz Krowiarki.
Pokaz slajdów i posiłek po biegu - restauracja Karczma Zbójnicka - Zawoja Policzne.
UWAGA: Karczma Zbójnicka znajduje się ok. 2km od startu i mety.

TRASA
Długość ok 14,5km, suma przewyższeń +843/-843m.
Krowiarki (start) – Górny Płaj – Markowe Szczawiny – Brona – Diablak - Kępa – Sokolica – Krowiarki (meta).
Bieg będzie odbywał się znakowanymi szlakami turystycznymi z zachowaniem reguł dotyczących parków narodowych.

KLASYFIKACJA
Nagradzane będą trzy pierwsze miejsca w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn - otrzymają one dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

PROGRAM
Rejestracja zawodników i odbieranie numerów startowych w bazie zawodów 8:00-10:00
Start 12:00
Zamknięcie trasy 15:00
Zakończenie 16:00 (restauracja Karczma Zbójnicka).

ZGŁOSZENIA
Limit: 100 os.
Termin zgłoszeń upływa 30 września 2012.
O pierwszeństwie decyduje kolejność zgłoszeń.

WPISOWE
Wpłaty wpisowego w wysokości 35zł należy uiścić:
Oddział Akademicki PTTK w Krakowie
ul. Radziwiłłowska 21/4, 31-026 Kraków
Konto: Bank Ochrony Środowiska S.A. Oddział w Krakowie
53 1540 1115 2111 6011 8952 0002
wpłacający: "Imię i nazwisko"
tytułem: "Memoriał W. Kozuba - opłata wpisowa"

Opłatę należy wnieść do dwóch tygodni od zgłoszenia, po tym terminie zgloszenie zostanie anulowane.

KOSZULKA
Istnieje możliwość zakupu technicznej koszulki z zawodów w cenie 35zł (płatne dodatkowo).
Przy wpłacie i zamawianiu koszulki (razem 70 zł) jako tytuł przelewu proszę wpisać "Memoriał W. Kozuba - opłata wpisowa i koszulka".
Ze względów technicznych (terminy w drukarniach) zamówienia na koszulki przyjmujemy tylko do 15 września.

ZASADY
Prawo startu mają osoby pełnoletnie.
Zawodnicy startują na własną odpowiedzialność.
Podczas biegu należy przestrzegać zasad obowiązujących w Babiogórskim Parku Narodowym.
Zaleca się wziąć telefon komórkowy z aktualnym numerem GOPR (601 100 300, tel. alarmowy 985). Stacja ratunkowa GOPR znajduje się w schronisku na Markowych Szczawinach (N49o35'15,0" E19o31'02,0").
Zawodnik jest zobowiązany ubrać się adekwatnie do aktualnej pogody i wziąć pod uwagę ewentualną jej zmianę.
Zawodnik jest zobowiązany przestrzegać zasad bezpieczeństwa, w szczególności zbiegać ostrożnie, uważać na zawodników poruszających się wolniej, nie podejmować wysiłku nieadekwatnego do stanu zdrowia i poziomu wytrenowania.
Zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.
Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian do Regulaminu i podania ich w formie pisemnej do publicznej wiadomości - najpóźniej do 1 godz. przed rozpoczęciem zawodów.

Zawodnik wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych zawartych w zgłoszeniu dla potrzeb organizacji zawodów oraz na opublikowanie imienia i nazwiska oraz przynależności klubowej w wynikach końcowych zawodów (zgodnie z ustawą z dn.29-08-1997 o Ochronie Danych Osobowych).

Wysłanie zgłoszenia, wniesienie opłaty startowej i przyjęcie numeru startowego są równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.

ORGANIZATORZY
Paulina Kozub – żona
przyjaciele Wojtka
Oddział Akademicki PTTK w Krakowie

PARTNER
Babiogórski Park Narodowy

   
Ta strona (jak większość stron w internecie) używa cookies, czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne możesz dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeśli chcesz, możesz zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.